» » TRT Uzak Renk Ahenk - Harmony of Color in Far (2004) DVDRip

TRT Uzak Renk Ahenk - Harmony of Color in Far (2004) DVDRip

 

Harmony of Color in Far - Uzak Renk Ahenk (2004) DVDRip

Mimarisinden zorlu yaşam koşullarına, başlangıçlardan sonlara, düğünlerden cenazelere, kardan ilkbaharda kırmızıya boyanan tarlalara kadar Kars ve civarındaki köylerin yaşamları yepyeni bir belgeselde soluk buluyor. "Uzak Renk Ahenk” adlı belgesel ülkemizin en doğusuna konuşlanmış olan Kars’ı insanları, doğası ve gelenekleriyle izleyicilerine sunuyor. Tarih boyunca Anadolu ve Kafkasya arasında uygarlık köprüsü olan, farklı köklerden gelen ama birlikte olmaktan zevk alan insanlara ev sahipliği yapan Kars, etkileyici görüntüleriyle ekrana geliyor. 

Yapımını ve yönetimini Cafer Şanal ile Zeynep Keçeciler’in paylaştığı program "Uzak Renk Ahenk” meraklılarına Kars’ın renklerini yansıtıyor. Aynı duygulara farklı dillerde ağıtlar yakan, şarkılar söyleyen, gülen ya da ağlayan, kısacası yaşayan Kars insanı, yörenin zenginliği olan farklılıkların hoşgörüyle bir araya geldiği bir ortamda birliktelikleri kardeşliğe dönüştürüyor. Onlar kaybolmaya yüz tutmuş geleneklerle en çarpıcı ayrıntıları barındırırken, -35, -40 derecelerde, ekmeğini buzla kaplı gölün yüzeyini kırarak çıkarıyor. Yolları kar yüzünden günlerce kapalı kalan köylerde doğayla mücadele ederek ve ayakta kalmayı başararak yaşıyorlar. Farklı semavi dinlerin kutsal mekanlarının yan yana durduğu bu coğrafyada, farklı kültürel grupların geleneksel törenleri de mevsimlerle paralellik taşıyor.

http://turbobit.net/5x11zsl7qe4p.html

http://bc.vc/n9IrZT

Tıkla Özel Üye Ol!

<< Onceki konu *------------------------------------------*----------------------------------------* Sonraki konu >>

Uptobox sitesinden indirme yapamıyorsanız Buraya.. tıklayarak ücretsiz hesap açınız
b
i
u
s
|
left
center
right
|
emo
color
|
hide
quote
translitBelgesellerim.com Sitemizin içeriğinde paylaşılan tüm içeriklerin hiç birisi kendi sunucularında barınmamaktadır. Telif Haklarına Saygılı Olmayı Amaç Edinmiştir. Bu sitede kullanılan metaryellerin tamamı tanıtım amacı ile kullanılmaktadır.